Artykuły

Aloes jako uzupełnienie diety

aloes-miazsz-do-piciaAloes – uzupełninie diety i sposoby działania.

Codzienne spożycie miąższu aloesowego wyzwala aktywność mikroskładników w przemianie celulozy, co pomaga jednocześnie w regulacji mechanizmów wzrostowych i regeneracyjnych komórek i organizmów. Dzięki temu osiągnięta zostaje specjalna stymulacja przemiany składników immunologicznych. Enzymy i katalazy zawarte w aloesie wspomagają proces odnowy podczas przemiany substancji organicznych i komórkowych.
Inne substancje odżywcze, jak np. określone kompleksy witamin, stymulują przemianę substancji energetycznych w organizmie. Z kolei składniki witalne, najczęściej na bazie polisacharydów, w szczególny sposób oddziałują na przemianę cukrów. Natomiast te składniki, które występują w miąższu aloesowym jako trudno rozpuszczalne substancje włókniste, razem z kwasami organicznymi mają wpływ na przemianę materii w jelitach, przez co regulują nasze funkcje trawienne. To szerokie spektrum oddziaływań na poszczególne funkcje przemiany materii w organizmie ukazuje, że codzienne spożycie miąższu aloesowego może znacząco regulować, a zatem wpływać harmonizująco nasz organizm.
Od kilku lat także i w Polsce można kupić światowy przebój ostatnich lat – napoje aloesowe, sporządzone z czystego miąższu Aloe Vera, po starannym usunięciu zewnętrznej skórki liścia. Tak przygotowany do spożycia produkt nazwano miąższem handlowym (w odróżnieniu od farmakologicznego, kiedy pozyskuje się liść razem ze skórką). Napoje z handlowego miąższu aloesowego robią zawrotną karierę, gdyż stwierdzono,że działają wybitnie wzmacniająco na cały organizm. Aloes przygotowany do spożycia w ten właśnie sposób dodaje odporności, poprawia trawienie, opóźnia procesy starzenia się tkanek. Preparaty takie są więc szczególnie cenione przez ludzi w sposób świadomy dbających o swoje zdrowie i kondycję, pragnących uniknąć zagrożeń zdrowotnych, które niesie nam cywilizacja.

źródło: Magazyn Forever, Wrzesień 2005

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice.