Artykuły

Dieta – wzbogacanie minerałami

Dieta – wzbogacanie minerałami i innymi suplementami dietetycznymi

Współczesna wysoko stechnicyzowana cywilizacja powstała obok ludzi, ale nie zawsze dla ludzi. Rozwinęła się i nadal rozwija, ignorując konieczność respektowania harmonii pomiędzy przyrodą a człowiekiem.
Gleby, wody i powietrze nasycone są trującymi produktami wszechobecnego przemysku. Powstały strefy zagrożenia ekologicznego, a niektóre z nich określa się jako obszary klęski ekologicznej. Są to uboczne skutki cywilizacji, których nie przewidzieliśmy. Mają one proste przełożenie na kondycję zdrowotną ludzi, powszechną patologię, najbardziej widoczną w liczbie chorób nowotworowych i degeneracyjnych.

  • Wyziewy fabryczne, powodując kwaśne deszcze i śniegi, rugują minerały z gleby. W konsekwencji spożywamy zubożałą żywność.
  • Przetwarzanie produktów spożywczych – szczególnie konserwowanie – prowadzi do dalszego zmniejszania zawartości minerałów.
  • Mamy niestety również niekorzystne nawyki żywieniowe i preferujemy białe pieczywo, spożywamy w nadmiarze cukier, sól i tłuszcze, co utrudnia przyswajanie minerałów.
  • Do ich utraty walnie przyczyniają się alkohol i kawa.Miejmy świadomość, że po każdej terapii antybiotykami należy uzupełnić minerały. Zażywać je należy przy lekach moczopędnych, przeciwbólowych, nasennych, uspokajających i doustnych środkach antykoncepcyjnych.

Do tej długiej listy czynników powodujących odmineralizowanie dodać należy towarzyszący nam przez całe życie stres. To on jest najbardziej skuteczny w tym destrukcyjnym działaniu.

Cynk jest neutralizatorem kadmu zawartego w dymie papierosowym, a magnez odtrutką na wszechobecny ołów.

Niestety, w naszym społeczeństwie, we wszystkich grupach wiekowych jest drastycznydieta-mineraly niedobór obu tych minerałów. Oba metale toksyczne, jeżeli nie są zneutralizowane, włączają się w procesy metaboliczne i powodują zatoksycznienie mózgu. Taka jest najczęstsza praprzyczyna powszechnej nadpobudliwości psychicznej i ruchowej oraz zaburzeń koncentracji u obecnej generacji dzieci i młodzieży.
Co najmniej 23 minerały występują w naszym organizmie w bardzo małych, śladowych ilościach. Gdy spożywamy za mało choćby jednego pierwiastka śladowego, prowadzi to do zaburzeń stanu zdrowia, a nawet ciężkich chorób. Wszystkie te pierwiastki są niezbędne i żaden z nich nie może zastąpić innego. Powstanie ludzkiego życia na ziemi mogło się dokonać tylko z pomocą minerałów i pierwiastków śladowych.
Postęp nauki stale ujawnia nowe fakty o roli minerałów w organizmie i psychice, a więc w naszej duszy. Warunkują one dobrą formą fizyczną, witalność i duchowe szczęście ludzi.
Czy można w takiej sytuacji osiągnąć godziwą i zdrową jakość życia?
Owszem, można.

Mamy przecież program naprawczy – jest nim Forever Lite, Nature-Min, Forever Kids, Forever Calcium Plus i Forever Garcinia Plus.

dr n. med. Jerzy Oleszkiewicz

źródło: Magazyn Forever, Grudzień 2004

 

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice.