Artykuły

Forever Bee Propolis – Propolis Pszczeli

Propolis (kit) pszczeli to lepka, żywicowata substancja widoczna na korze drzew. Jest ona zbierana przez pszczoły i po przetworzeniu wykorzystywana jako materiał budulcowy i uszczelniający.
Nazwa propolis stanowi dokładne odzwierciedlenie jej funkcji. Jest to słowo wywodzące się z greki, które dosłownie oznacza „przedmurze miasta” – pszczoły pokrywają propolisem wgłębienia i uszkodzenia w ścianach ula, regulują szerokość wylotka na zimę, wykorzystują go także do dezynfekcji komórek. Tak dobrze spełnia on swe zadania i stanowi tak skuteczną ochronę, że wnętrze ula jest zabezpieczone lepiej niż większość sal operacyjnych! Propolis ma działanie antybakteryjne, antywirusowe, antygrzybiczne, przeciwzapalne, znieczulające oraz regenerujące, i często nazywany jest antybiotykiem z ula.

Ze względu na swoje właściwości zdrowotne propolis był wykorzystywany już w starożytności. Z jego dobrodziejstw korzystali Egipcjanie, Grecy, Asyryjczycy i Rzymianie. W średniowieczu sekretu jego niezwykłych właściwości strzegli mnisi, którzy wykorzystywali go w leczeniu ran.
Dla współczesności propolis ponownie „odkrył” duński biolog, pszczelarz amator, K. Lund Aagaard. W 1967 roku zachorował on na ostre zapalenie gardła i wykorzystał propolis do leczenia. Zachwycony pozytywnym efektem podjął starania o przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań nad właściwościami tej substancji. Badania takie przeprowadzono w Danii w latach 1967-1973. Potwierdziły one skuteczność propolisu oraz brak negatywnych skutków ubocznych. Od tego czasu popularność propolisu wciąż rośnie. Jest on stosowany w profilaktyce, różnych dziedzinach medycyny, a także w kosmetyce.

Propolis Pszczeli Forever stanowi naturalne wsparcie układu odpornościowego, chroni przed infekcjami.rodzina-zdrowie-aloes

  • W czasie infekcji może być używany wspomagająco.
  • Bogaty w witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy, w tym 22 aminokwasy i witaminy z grupy B.
  • Wzbogacony mleczkiem pszczelim.
  • Zbierany na pustynnych terenach, wolnych od zanieczyszczeń.
  • Dodatkową gwarancją czystości produktu są opatentowane urządzenia do pozyskiwania propolisu.
  • W 100% naturalny, nie zawiera konserwantów, ani sztucznych barwników.
  • Każda tabletka zawiera 500 mg propolisu.

źródło: Magazyn Forever, Maj 2005

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice.