Artykuły

Kosmetyki na białej herbacie Sonya

Naturalne Kosmetyki na białej herbacie – Sonia Skin Care Collection

kosmetyki-soniaW dzisiejszym świecie coraz głośniej mówi się o nie tylko o skutkach, ale także o przyczynach przedwczesnego starzenia się. Wokół nas jest ogromna masa czynników, które powodują tworzenie się w naszym organizmie tak zwanych WOLNYCH RODNIKÓW, które dosłownie nas „pożerają”, a my nie jesteśmy w stanie zbyt wiele na to poradzić.
Każdy z nas już słyszał o tych bardzo aktywnych cząsteczkach, ale skąd one się biorą w naszych organizmach? Otóż przyczyną powstawania wolnych rodników są REAKTYWNE FORMY TLENU (RFT), będące produktem ubocznym metabolizmu tlenowego lub powstające w warunkach stresu oksydacyjnego. Są to związki chemiczne posiadające w układzie niesparowane elektrony,
charakteryzujące się wysoką reaktywnością. RFT działają destrukcyjnie i są jedną z przyczyn STARZENIA się organizmów – w tym również skóry.
Na szczęście, Forever Living Products nie zostawił nas na pastwę wolnych rodników. 33 lata temu dał nam do walki potężną broń, jaką jest czysty miąższ Aloe Vera, a od niedawna mamy Natures’18.
Sięgając po najnowocześniejsze osiągnięcia kosmetologii, stworzył pełny program do pielęgnacji skóry. W trosce o nas i o naszą skórę powstała Sonya Skin Care Collection.
Podstawowym składnikiem wszystkich produktów Sonya Collection jest czysty miąższ aloesowy, którego zbawienne działanie na skórę doceniono już w starożytności. Jednak nowością, jaką można odnaleźć w zestawie, jest wyciąg z liści BIAŁEJ HERBATY.
Biała herbata jest naturalnym ANTYOKSYDANTEM, dosłownie ZMIATACZEM WOLNYCH RODNIKÓW. Ponieważ jest łatwo przyswajalna, chroni naszą skórę przed promieniowaniem UV,
wzmacnia tkankę łączną i ściany naczyń krwionośnych oraz hamuje procesy utleniania się tłuszczów nienasyconych. Zatem biała herbata jest bardzo aktywnym PRZECIWUTLENIACZEM. Dodatkowo ochrania przed fotostarzeniem.

Sonya Skin Care Collection to:

  • Aloesowy żel oczyszczający do twarzy, zawierający aloes, wyciąg z owoców cytronu, który stanowi cenne źródło bioflawonoidów, beta-karotenu i soli mineralnych. Działa na skórę odświeżająco i wzmacniająco, a także rozjaśniająco, łagodzi podrażnienia.
  • Wyciąg z ogórka dostarcza skórze kwasów organicznych, enzymów, witamin A, B, C oraz mikropierwiastków (żelazo, cynk, mangan, miedź) i siarki. Dzięki temu skóra jest właściwe nawilżona i elastyczna. Dodatkowo posiada właściwości oczyszczające i regenerujące.
  •  Aloesowy tonik odświeżający zawiera aloes, wyciąg z ogórka, nawilżającą glicerynę, olejek jojoba, który nadaje skórze miękkość, wyciąg z białej herbaty oraz doskonale znany ze swoich higroskopijnych właściwości kwas hialuronowy, który wraz gliceryną zapobiega utracie wody z naskórka.
  • Aloesowy peeling głęboko oczyszczający do twarzy i szyi, gdzie funkcje enzymatycznego peelingu spełnia czysty miąższ aloesowy, natomiast peelingu mechanicznego – utwardzone mikrogranulki olejku jojoba. Oprócz tego gliceryna, wyciąg z ogórka i owoców cytronu odświeżają, oczyszczają i pomagają zregenerować naskórek po każdym zabiegu.
  •  Aloesowe serum odżywcze do twarzy i szyi. Ten kosmetyczny cud zasługuje na osobny artykuł! A dlaczego, dowie się każdy, kto choć raz użyje tego wspaniałego produktu. Serum jest nie tylko wyśmienitym koktajlem odżywczym dla naszej skóry, jest także doskonała bazą silikonową pod makijaż oraz rewelacyjnym „suchym olejkiem” do masażu odmładzającego! Aloes, gliceryna, ekstrakt z kory mimozy regenerują, zabliźniają, odbudowują naskórek, działają antybakteryjne, bardzo silnie nawilżają. Do tegowyciąg z białej herbaty powoduje, iż aloesowe serum, dające uczucie jedwabistej skóry dzięki lotnym silikonom, jest niezastąpionym „zastrzykiem młodości” dla naszej skóry. Pamiętajmy, że jeśli używamy serum na dzień, to zawsze po nim nakładamy Aloesowy krem kojący.
  •  Dopełnieniem całego programu jest Aloesowy krem kojący do skóry twarzy i szyi, w którym zebrane zostały najlepsze składniki ze wszystkich produktów Sonya Collection. Aloes, wyciąg z białej herbaty, kwas hialuronowy, gliceryna, wyciąg z owoców cytronu oraz ułatwiające rozprowadzenie żelowe silikony powodują, iż przepięknie pachnący krem jest nie tylko nawilżająco – regenerująca uczta dla ciała, ale także dla zmysłów!

Ogromną zaletą tych produktów jest ich wydajność. Odrobina serum czy kremu wystarczy, by pokryć całą twarz i szyję. Przy tworzeniu Sonya Collection pamiętano nie tylko o tym, aby zadbać o najwyższą jakość kosmetyków.

Piękne opakowania oraz ich funkcjonalność, przemyślana w najdrobniejszych szczegółach, to klucz do sukcesu Sonya Skin Care Collection. Pamiętajmy, iż 1 szklanka białej herbaty zawiera tyle antyoksydantów, ile 12 szklanek naturalnego soku pomarańczowego! Co ciekawe, zawiera o 30% więcej przeciwutleniaczy niż popularna zielona herbata. Stąd też i cena tego ważnego składnika – w Polsce za 100 gramów białej herbaty można zapłacić nawet 200 zł!

A oto produkty, które znajdziesz w zestawie na białej herbacie:

ALOE PURIFYING CLEANSER – Aloesowy żel oczyszczający do twarzy i szyi
Ten niezwykły preparat oczyszczający z aloesem i ekstraktami owocowymi delikatnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia, nie przesuszając przy tym skóry i nadając jej poczucie miękkości, świeżości i czystości.
Sposób użycia: Używać rano i wieczorem. Nałożyć żel na opuszki palców i rozmasować na dłoniach. Wmasować w twarz i szyję, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Zetrzeć żel bawełnianym wacikiem, a następnie dokładnie spłukać twarz i szyję ciepłą wodą.

ALOE REFRESHING TONER – Aloesowy tonik odświeżający do twarzy i szyi
Ten bezalkoholowy, odświeżający tonik z aloesem i białą herbatą pomaga skórze w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia.
Sposób użycia: Używać rano i wieczorem, po zastosowaniu Sonya Aloe Purifying Cleanser. Nakładać przy pomocy bawełnianego wacika na twarz i szyję, a w razie potrzeby na inne partie skóry.

ALOE NOURISHING SERUM – Aloesowe serum odżywcze do twarzy i szyi
To wspaniałe serum z białą herbatą chroni i przywraca prawidłowe nawilżenie skóry, pomagając jej w zachowaniu młodzieńczego wyglądu.
Sposób użycia: Używać rano i wieczorem, po zastosowaniu Sonya Aloe Refreshing Toner. Nałożyć około 3 porcji na opuszki palców, rozmasować na dłoniach i nałożyć na twarz i szyję, a w razie potrzeby na inne partie skóry.

ALOE BALANCING CREAM – Aloesowy krem kojący do twarzy i szyi
Zawiera aloes, a także ekstrakty rewitalizujące i substancje nawilżające, pomagając zachować odpowiednie nawilżenie i młodzieńczy wygląd skóry.
Sposób użycia: Używać rano i wieczorem, po nałożeniu Aloe Nourishing Serum. Ze słoiczka wyjąć szpatułkę i krążek ochronny. Szpatułką nanieść porcję kremu na krążek i opuszkami palców nałożyć ją na twarz i szyje. Następnie wmasować w skórę. Po każdym użyciu wypłukać szpatułkę i krążek gorąca wodą i osuszyć ręcznikiem, następnie umieścić je ponownie w słoiczku w celu powtórnego użycia.

ALOE DEEP-CLEANSING EXFOLIATOR – Aloesowy peeling głęboko oczyszczający do twarzy i szyi
Kiedy twoja skóra potrzebuje dodatkowego oczyszczenia, ale chcesz uniknąć podrażnienia, jakie może być efektem innych, szorstkim peelingów, ten głęboko oczyszczający, ale łagodny peeling z aloesem i naturalnymi mikrogranulkami jojoby to idealna odpowiedź.
Sposób użycia: Używać około 2 razy w tygodniu po oczyszczeniu twarzy Sonya Aloe Purifying Cleanser. Najpierw zwilżyć twarz wodą, następnie nałożyć peeling i delikatnie wmasowywać w skórę opuszkami palców (omijając okolice oczu) przez około dwie, trzy minuty. Spłukać ciepłą wodą i osuszyć twarz czystym ręcznikiem.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czym różni się Sonya Skin Care Collection od Aloe Fleur de Jouvence?
Produkty w innowacyjnej, nowej Sonya Skin Care Collection są rezultatem przełomowej anty-starzeniowej technologii i wykorzystują najwyższej jakości składniki, takie jak Aloe Vera, ekstrakty owocowe, biała herbata i substancje wybitnie nawilżajàce. Te produkty zostały stworzone, by działać razem synergicznie dla osiągnięcia pięknej, zdrowej, promiennej cery.

Czy nowe produkty są przeznaczone dla starszej czy młodszej skóry?
Nowa Sonya Skin Care Collection jest rekomendowana dla wszystkich typów skóry i każdego . Niezależnie do wieku, prawidłowa pielęgnacja cery zaczyna się od podstawowej codziennej higieny, przy jednoczesnym nawilżeniu i odżywieniu skóry ważnymi substancjami, takimi jak te w Sonya Skin Care Collection. I pamiętajcie – im lepiej zadbacie o skórę teraz, tym mniej będziecie musiały naprawiać w przyszłości!

Czym różni się Aloe Nourishing Serum od Alpha-E Factor?
Oba to doskonałe produkty, bogate w antyutleniacze i substancje nawilżające, które pomagają skórze przeciwdziałać negatywnym wpływom środowiska. Serum to skoncentrowana receptura, w której proporcje kluczowych składników są nieco wyższe niż w tradycyjnych kremach czy emulsjach, co daje lepsze efekty. Aloe Nourishing Serum to lekka, aksamitna receptura, która zawiera niektóre z najpotężniejszych naturalnych substancji nawilżających, które przyczyniają się do odmłodzenia skóry, czego efektem jest ponadczasowe piękno. Alpha-E Factor jest inaczej opracowane – to lekki, oparty na olejku fluid nawilżający, bogaty w Aloe Vera i witaminy antyutleniające.   Oba produkty działają korzystnie na skórę niezależnie od jej wieku, możesz więc chcieć wypróbować oba produkty pojedynczo lub w połączeniu, aby przekonać się, który odpowiada ci bardziej.

Czy Aloe Balancing Cream to krem na dzień czy na noc? Czy nakłada się go po Aloesowym Kremie Odżywczym na noc Fleur de Jouvence czy samodzielnie?
Aloe Balancing Cream to doskonały krem zarówno na noc, jak i na dzień. Kiedy używasz go razem z Aloe Nourishing Serum, twoja skóra otrzymuje znaczącą porcję antyutleniaczy przy jednoczesnym nawilżeniu. Ta potężna mieszanka, razem ze stabilizowanym miąższem Aloe Vera i białą herbatą chroni i uzupełnia nawilżenie skóry, by pomóc w utrzymaniu młodzieńczego wyglądu i niesamowitej promienności.

Jakie są korzyści białej herbaty w produktach do pielęgnacji cery – tak jak w Aloe Refreshing Toner i w Aloe Nourishing Serum?
Biała herbata ma potężne właściwości antyutleniające, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami i zmniejszają widoczne odznaki starzenia. Badania kliniczne wykazały także, że polifenole zawarte w białej herbacie zwiększają elastyczność skóry.

źródło: Magazyn Forever, Grudzień 2007 i Styczeń 2008

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice.