Artykuły

Kwartet by wzmocnić serce

Kwartet by wzmocnić serce – cztery najpopularniejsze dary natury dla ochrony serca i układu krwionośnego.

Miąższ Aloe Veraomega3-serce i serce
Miąższ Aloe vera oczyszcza krew i aktywuje funkcjonowanie ciałek krwi, co pobudza krążenie. Obecny w nim w znacznej ilości błonnik hamuje wchłanianie cholesterolu, jak równie˝ kwasów tłuszczowych. Inne składniki poprawiają przepływ krwi i mają pozytywny wpływ na pracę serca oraz krążenie. Aloina wspiera powstawanie prostaglandyn. Ponieważ prostaglandyny rozszerzają naczynia krwionośne, mogą przyczyniać się do obniżenia ciśnienia. Lignina przyczynia się do usuwania wolnych rodników oraz nagromadzonego cholesterolu.

Forever Arctic-Sea i serce
W latach 60. ubiegłego wieku duński naukowiec dr J. Dyeberg odkrył, że choć Eskimosi jedzą duże ilości mięsa wielorybiego i foczego o wysokiej zawartości cholesterolu, sami rzadko mają wysoki poziom cholesterolu we krwi czy problemy z sercem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że ryby żyjące w głębi arktycznych mórz zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 (EPA i DHA), które przyczyniają się do zachowania prawidłowego poziomu cholesterolu i trójglicerydów. Omega 3 pomagają także zwiększać zawartość „dobrego cholesterolu” HDL
w stosunku do „złego” LDL, co zapobiega odkładaniu się złogów miażdżycowych na ścianach tętnic, a także nie dopuszczają do tworzenia się zakrzepów we krwi, czyli nadmiernego zlepiania się ze sobą czerwonych krwinek.

czosnek-tymianek-serceForever Garlic-Thyme i serce
Główną substancją aktywną czosnku jest allicyna, związek chemiczny o zawartości siarki i odpowiedzialny za charakterystyczny zapach czosnku. Związki występujące w czosnku mogą korzystnie wpływać na poziom cholesterolu poprzez obniżenie stężenia frakcji „złej” LDL, a zwiększenie stężenia frakcji „dobrej” HDL. Wpływają także doskonale na system krwionośny, przeciwdziałając miażdżycy naczyń oraz nadciśnieniu.

Forever Absorbent-C i serce
Ostatnio przeprowadzono badania, które dowiodły, ze spożywanie 3 g rozpuszczalnego błonnika owsianego dziennie przez okres 30 dni może obniżyć poziom cholesterolu o 10,2%. Raport USFDA (Food and Drug Administration – Amerykański Instytut Żywności i Leków) wskazuje, że rozpuszczalny błonnik może obniżać poziom cholesterolu. Dzieje się tak dlatego, że błonnik rozpuszczalny jest rozkładany do trójkarboksylowych kwasów tłuszczowych, które odpowiadają za hamowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie. Dzięki swej konsystencji wyłapuje i usuwa kwasy żółciowe z jelit. Ponieważ wątroba używa ich do produkcji cholesterolu, zatem gdy zostaną usunięte, obniża się poziom tego związku. Wydalanie kwasów żółciowych to główny sposób pozbywania się przez organizm nadmiaru cholesterolu.

Źródło: Magazyn Forever, Styczeń 2006

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice.