Artykuły

Suplement Wapń1

Witamina D – dlaczego suplementować

Chciałabym podzielić się kilkoma informacjami dotyczącymi witaminy D, które mogą przyczynić się do utrzymania Twojego organizmu w nadchodzącym sezonie grypowym w zdrowiu i dodatakowo przyczynić się do jego odmłodzenia.

Wszyscy myślą teraz o zabezpieczeniu się przed przeziębieniami i grypami w sezonie zimowym, który tuż przed nami, ale nie każdy wie że dodanie do diety własnie witaminy D może pomóc uniknąć jesienno-zimowym przypadłościom, nie mówiąc o tym że jednocześnie zwolni proces starzenia się naszego ciała.
Witamina D jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, w naturalny sposób produkującą się w naszym organizmie dzięki ekspozycji odkrytej skóry na słońcu. Aktywna forma witaminy D odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia wielu organów i systemów naszego organizmu.
Każdy chyba kojarzy witaminę D z mocnymi kośćmi, ale ta witamina odgrywa ważną rolę także w komunikacji systemu nerwowego z mięśniowym, w prawidłowym funkcjonowaniu systemu immunologicznego i w zwalczaniu stanów zapalnych.

Niedobory witaminy D wiążą się w wieloma związanymi z wiekiem chorobami, włączając nowotwory, schorzenia serca i choroby o podłożu zapalnym. Badania wskazują że dorosłe osoby z wysokim poziomem witaminy D rzadziej zapadają na przeziębienia czy grypę.

Nawet do 87% społeczeństwa ma niedobory witaminy D. Przyjęte jest przeświadczenie, że jeśli żyjemy w krajach, gdzie nie brakuje słońca, przynajmniej w większej części roku, nie musimy suplementować witaminy D. Nic mniej błędnego. Człowiek powinien poddać działaniu słońca przynajmniej ręce i nogi przez około 5-30 minut dziennie, by w wystarczających ilościach wyprodukować sobie witaminę D, a w związku z szerzeniem świadomości anty-nowotworowej, coraz więcej ludzi unika słońca, albo po prostu stosuje filtry UV. A to właśnie promienie ultrafioletowe przemieniają cholesterol w witaminę D w bardzo złożonym procesie angażując do tego naszą skórę, wątrobę i nerki.
Suplementowanie witaminy D może być stosowane codziennie jako część naszej strategii na przezimowanie w zdrowiu i jednocześnie ciesząc się z anty-starzeniowego działania tej witaminy.
Forever Calcium, którego zalecana dawka zapewnia prócz 100% zapotrzebowania na wapń i magnez, dostarczy nam również 100% dawki dziennej witaminy D. Więcej o Forever Calcium

7 pażdziernik 2012

Aloes znany jest ludzkości już od tysiącleci jako roślina znakomicie służąca zdrowiu. Używano go zarówno w starożytnej Grecji, jak i w dawnych Chinach, w których przypisywano mu moc niemal magiczną. Poddany obecnie badaniom w najnowocześniejszych laboratoriach na świecie, wciąż ujawnia nowe tajemnice.